Siedlisko
Gregorowo

Witamy Państwa w Siedlisku Gregorowo. Nasz dom położony jest na obrzeżach wsi Charnowo, w dorzeczu rzeki Słupi, w otoczeniu bajecznych łąk i lasów, zaledwie parę kilometrów od pięknych plaż morza bałtyckiego.

Jeśli szukają Państwo noclegu nad morzem to jesteśmy alternatywą dla zatłoczonych letnich kurortów. Jest to wymarzone miejsce na odpoczynek w ciszy, z dala od zgiełku miasta.

Oferujemy noclegi w pokojach dwuosobowych. Do dyspozycji gości mamy 5 pokoi z łazienkami.

Na śniadania serwujemy lokalne produkty i  warzywa z własnego ogródka.

Parzymy świeżo zmieloną kawę i pieczemy pyszne domowe ciasta.

 

Cena za nocleg ze śniadaniem (tzw. B&B ) od 65zł/osobę.

gregorowo0001
gregorowo0004
gregorowo0008

Charnowo to mała wieś malowniczo położona nad rzeką Słupią, 6 km na południe od Ustki. Pierwsze zapiski na temat Charnowa pochodzą już z roku 1310. Główną atrakcją Charnowa jest Kościół Znalezienia Krzyża o konstrukcji szachulcowo-murowanej. Został zbudowany na planie krzyża łacińskiego w XVII lub XVIII w. W kościele na uwagę zasługują: renesansowe stalle, barokowe ołtarze, empora i prospekt organów. Najstarszą częścią kościoła jest gotycka ceglana wieża wzniesiona w XV wieku. Wieża kościelna jeszcze w XIX / XX wieku na mapach morskich jest pokazywana jako znak nawigacyjny. Warto również zwrócić uwagę na starą mleczarnię położoną w centrum wsi oraz dobrze zachowane XIX-wieczne zabudowania z pruskiego muru. W Charnowie znajduje się ponadto kilka drzew uznanych za pomniki przyrody, m.in. przy zabytkowym kościele. Przez Charnowo, na zachodnim brzegu rzeki Słupi, wiedzie stara droga z Ustki do Słupska, której początki sięgają epoki przybycia Słowian do ziem dorzecza Słupi.

Niewątpliwą atrakcją naszej okolicy jest Dolina Charlotty. Do Dolina Charlotty można dotrzeć samochodem (5min) lub spacerem (30 min). Trasa piesza wiedzie szlakiem turystycznym przez malowniczy, bukowy las. W Dolinie Charlotty skorzystać można ze SPA oraz odwiedzić ZOO z fokarium i ostoją żubra. Poza tym w Dolinie Charlotty odbywają się cykliczne imprezy tj.: Festiwal Legent Rocka, Charlotta Moto Fest.

Dogodne położenie Charnowa wśród łąk i lasów w bezpośrednim sąsiedztwie szlaków turystycznych i jednocześnie niewielka odległość od letnich kurortów nadmorskich i innych atrakcji turystycznych sprawia, że każdy znajdzie tu „coś dla siebie”.

Nasza okolica jest szczególnie atrakcyjna dla miłośników przyrody. Teren obfituje w różne gatunki fauny i flory. Zachęcamy do odpoczynku na świeżym powietrzu-wiele ciekawych gatunków roślin i zwierząt czeka na Was.

Zapraszamy do nas gości lubiących aktywny wypoczynek. Lokalizacja Siedliska Gregorowo bezpośrednio przy szlakach turystycznych: kajakowym, rowerowym oraz pieszym umożliwia aktywnym turystom eksplorowanie niezwykle ciekawego pomorza środkowego. W naszej okolicy znajduje się wiele tras do pieszych spacerów, przejażdżek rowerowych oraz spływów kajakowych. Polecamy się jako baza noclegowa dla osób chcących odpocząć od zgiełku miasta, jednocześnie chcących aktywnie spędzać czas.

Dolina Charlotty 3km (spacer przez las)
Muzeum w Swołowie 14km
Słowiński Park Narodowy 38km
Park Dinozaurów w Łebie 72km
Ustka 6km
Słupsk 12km
Poddąbie 17km
Rowy 23km

Świeża kawa

pyszne domowe ciasta, lokalne produkty, warzywa z własnego ogródka.

Zarezerwuj wcześniej i zaoszczędź

Zarezerwuj na portalu booking.com z wyprzedzeniem i oszczędź nawet 15%!